Позиція Китаю щодо врегулювання російсько-української війни продовжує полягати в тому, щоби негайно припинити бойові дії, сісти за стіл перемовин та утриматися від санкцій й економічного тиску проти однієї зі сторін конфлікту.
Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на засіданні Ради безпеки ООН, інформує Цензор.НЕТ.
"Усі сторони мають визначити пріоритетом мир і людей та повинні по-справжньому бути прихильними просуванню мирних переговорів", - сказав він.
Яка позиція Китаю?
За словами Ван Ї, Китай пропонує три принципи щодо війни в Україні: жодного розширення поля бою, початок діалогу та стримування впливу війни на світову економіку.
Читайте также:
Зеленский: Войну можно закончить в следующем году
Очільник МЗС Китаю наголосив, що ядерні об’єкти, таких як АЕС, критична інфраструктура та цивільне населення не можуть бути мішенню.
"Чим більше зброї спрямовують до зони бойових дій, тим складніше досягти припинення вогню. Така реальність, з якою ми повинні рахуватися. Усі країни мають відмовитися від менталітету Холодної війни", - пояснив позицію Пекіна Ван Ї.
Він додав, що "усе більше і більше країн" Глобального Півдня об’єднуються, щоб "створити атмосферу та умови" мирного врегулювання війни.
Вплив війни на світову економіку
За словами Ван Ї, необхідно "утриматися від перетікання кризи" на світову економіку. Він закликав "не зловживати односторонніми санкціями, які обмежують діяльність бізнесу".
"Китай закликає міжнародну спільноту збільшувати співпрацю в галузі енергетики, фінансів, торгівлі, продовольчої безпеки, а також захисту критично важливих об’єктів інфраструктури", - наголосив глава китайської дипломатії.
Китайський дипломат наголосив на тому, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн мають поважатися".
Читайте также:
Союзники Украины хотят связаться с Путиным перед встречей G20 - Bloomberg
"Цілі й принципи Статуту ООН повинні виконуватися. Законне занепокоєння у зв’язку з безпекою всіх країн має сприйматися серйозно, а також важливо підтримати всі ініціативи, спрямовані на врегулювання цієї кризи", - заявив Ван Ї.
Як додав глава МЗС Китаю, Пекін не є частиною війни, а натомість підштовхує сторони до перемовин та використовує для цього "човникову дипломатію".