вторник, 12 ноября 2024 г.

Касьянов: чому не треба дивуватися, що нас б'ють

 

Президент нещодавно сказав, що Україна цього року виробила перші 100 одиниць ракетного озброєння. Дуже цікаво було б знати - яких одиниць?.. Балістичних ракет великої дальності? Крилатих ракет? Чи ракет «Вільха», чи банальних «Градів», чи протитанкових ракет «Стугна»?.. 

Про це пише Юрий Касьянов - фіцер ЗСУ, радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”.

Зрозуміло, що знати нам це не дозволено, це військова таємниця. Але що точно не є військовою таємницею, так це ступінь нашої загальної технічної, інженерної деградації. Не треба себе обманювати кількістю дронів, зібраних домогосподарками на кухні, або новими і новими вітчизняними винахідниками, які щодня з'являються і винаходять на хвилях телемарафону черговий український військовий велосипед.

У країні немає верстатобудування, немає радіоелектронної промисловості, не виробляють практично нічого з матеріалів, крім, мабуть, виробів із деревини, немає якісної інженерної підготовки, мінімально необхідної системи профтехосвіти. У країні не виробляються свої автомобілі, кораблі, літаки, верстати, оптичні, радіоелектронні прилади, обчислювальна техніка, зв'язкове обладнання. І якщо ми виготовили «100 одиниць ракетного озброєння» (що само по собі круто), то українського в них майже нічого немає - це точно.

У 1939 році в Німеччині розпочалися роботи над авіаційною плануючою бомбою "Хеншель Hs 293", яка стала успішно застосовуватися на фронті з 1943 року. Ця грізна штуковина вважається першою у світі керованою авіабомбою (по-новому - КАБом), і навіть зараз вражає продуманістю і масою технічно досконалих вузлів.
 
85 років минуло відтоді, а ми й близько не можемо нічого подібного повторити без китайських комплектуючих на своїх заводах. Хоча раніше, ще недавно, Україна мала одну з найпотужніших у світі індустрії.
 
Але повернемося до дива німецької військової техніки. Хеншель Hs 293 являла собою фугасну авіабомбу вагою 500 кг, оснащену крилами і ракетним двигуном. Бомба стабілізувалася в польоті за допомогою гіроскопа, а управлялася за радіоканалом з борту літака-носія. Був також варіант управління по дротах - для цього на борту була котушка з дротом довжиною 30 км! - Це було придумано задовго до дронів на оптоволокні, але з тією ж метою - долати ворожий РЕБ, щоб не заглушили. Останні моделі бомби забезпечувалися вже відеокамерою для точного наведення на ціль. При скиданні з висоти 1400 м дальність планування Hs 293 становила близько 12 км.

Хто в нас зможе таке повторити?.. І не треба дивуватися, що нас б'ють - слабких завжди б'ють. Хто не хоче годувати свою армію - потім годує ворожу, хто не хоче воювати за свою країну - потім воює за чужу, а хто не хоче розвивати свою промисловість - потім працює на заводах ворога.

Читайте також - Касьянов: головна наша проблема, як завжди, в дурнях









***

«Экономика от Пророка» публикует лишь наиболее важную и интересную информацию о событиях (процессах) в Украине и мире— актуальные новости, аналитику, фотожабы и т.д.