На день Збройних сил України президент разом із головнокомандувачем показали/передали силам оборони «ракети-дрони» «Пекло». (перше фото) Це, звісно, чудово. У моїх словах - нуль притаманного мені сарказму і ні грама іронії. Жодної критики.
Про це пише Юрий Касьянов - офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”.
Дрони різні потрібні, дрони різні важливі. Що більше армія має дронів - то краще. Єдине, з чим не можу погодитися - це з самим терміном «ракета-дрон». Немає таких у природі ніде, крім України )) Не знаю, для чого ці потуги придумати щось «нове», чого у світі не існує, «аналогів немає», коли «Пекло» - звичайнісінька крилата ракета. І це чудово, що Україна стала виробляти свої крилаті ракети.
Читайте - Силы обороны получили первую партию новейших украинских ракет-пушек "Пекло"
Крилаті ракети відомі давно. Найперша, серійна, яка застосовувалася німцями масовано в роки Другої світової війни - це «літаюча бомба», так тоді називали крилаті ракети, Фау-1. (друге фото) На наше «Пекло» за розмірами, передбачуваною потужністю двигуна дуже схожі російська крилата ракета Х-59М (третє фото), та іранська крилата ракета «виріб 358» (четверте фото).
За розмірами нашого «Пекла» і розмірами його двигуна можна припустити, що злітна вага «ракети-дрона» близько 100-200 кг, а потужність бойової частини на дальності застосування 700 км - від 10 до 20 кг. І це не мало. Адже важлива не стільки вага бойової частини, а точність попадання.
А ось до точності попадання є питання. Судячи з фото «ракети-дрона» «Пекло», апарат цей використовує для навігації супутникові навігаційні системи, інерціальну систему, і, можливо, оптичну.
Супутникові канали сьогодні успішно давляться і спуфяться як нами, так і противником (саме тому ефективність застосування «шахедів» різко знизилася), інерціальна система на дальності 700 км дає велику помилку в наведенні, а оптична навігаційна система неефективна на малих висотах і в умовах поганої видимості (дощ, туман, сніг).
Але це, звісно, дрібниці, на які середньостатистичний обиватель не звертає уваги. Головне, що наступного року Україна збирається витратити на дрони рекордний бюджет - 87 млрд грн, з яких 59 млрд - на далекобійні дрони і «дрони-ракети», а це майже 1,5 млрд доларів.
Якщо середня ціна далекобійного дрона 70 тис. доларів (може бути і 30, а може бути і 100), то це щонайменше 21 тис. дальніх ударних дронів, по 60 штук на день (на ніч). Величезна кількість порівняно з 1 тисячею далекобійних «шахедів», які нам обіцяли цьогоріч, але вдвічі менше, ніж сьогодні шахедів виробляють і запускають росіяни.
Головне, щоб наші дрони долітали до цілі, і влучали в ціль, а не крутилися, як сліпі «шахеди», яким наші РЄБівці успішно пригнічують супутникову навігацію. А для цього потрібні не тільки гроші, а й люди, досвідчені фахівці, необхідна 100% бронь на працівників приватного оборонпрому, а не тільки на «Укроборонпром», потрібні серйозні інженерні, конструкторські роботи, які має фінансувати держава, потрібен, нарешті, єдиний центр управління безпілотною галуззю, якого досі не створено. Тільки тоді все полетить, куди треба, як би його не називали.
***
«Экономика от Пророка» публикует лишь наиболее важную и/или интересную информацию о событиях (процессах) в Украине и мире— актуальные новости, аналитику, фотожабы и т.д.
Ссылка на наш Telegram-канал - t.me/fZ6RyCvmpgIwNjEy
***
«Экономика от Пророка» публикует лишь наиболее важную и/или интересную информацию о событиях (процессах) в Украине и мире— актуальные новости, аналитику, фотожабы и т.д.
Ссылка на наш Telegram-канал - t.me/fZ6RyCvmpgIwNjEy
Комментариев нет:
Отправить комментарий