На сьогодні «суто ринкова» система держзакупівель в Україні програє...
Противник скаржиться (не вперше), що прокляті бюрократи заважають його оборонній промисловості гнучко реагувати на зміни на полі бою. Тобто, замовили фпв-дрони на частоту 1 ГГц (умовно), і клепають їх мільйонами на один гігагерц, коли треба вже на два... Або женуть тоннами РЕБи проти фпвішок, яких "кляті укр" давно не випускають і не застосовують. І так далі, і тому подібне. Хочуть більше гнучкості та приватної ініціативи.
Про це пише Юрий Касьянов - фіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”.
А у нас навпаки - мільйон виробників робить мільйон дронів (умовно). Повний бардак і анархія. Великі продавці впарюють що подорожче, великі закупівельники купують що подешевше. І те, й інше не літає, але це неважливо. Головне - ринок і вільна конкуренція. Гнучкість і доходи.
Читайте також - ОБОРОННА ПРОМИСЛОВІСТЬ НЕ МАЄ БУТИ ХУТОРЯНСЬКОЮ
Істина, як завжди, знаходиться десь посередині. Усі великі демократії та найкращі ринкові економіки світу, так само як і диктаторські кровожерливі режими, проти яких вони вели боротьбу не на життя, а на смерть, вдавалися в роки війни до жорсткого державного регулювання і розподілу.
Найкращі літаки і найкращі танки виготовляли на всіх заводах одночасно, зокрема на заводах конкурентів. Легкові автомобілі забороняли виробляти (у Штатах), і заводи Форда за держзамовленням, примусово робили танки і бомбардувальники. Багаті, як і бідні, жили на картковій системі і платили прогресивний податок на розкіш, що змушували багатьох просто віддавати надлишки майна на потреби оборони (у Британії).
На сьогодні «суто ринкова» система держзакупівель в Україні програє авторитарній, імперській системі, заснованій на великих заводах і масовому виробництві. Тому «шахеди» щоночі тероризують наші тили.
Час змінюватися.
***
«Экономика от Пророка» публикует лишь наиболее важную и интересную информацию о событиях (процессах) в Украине и мире— актуальные новости, аналитику, фотожабы и т.д.